Kolejny rok to też piękne podróżnicze sny jak również plany. Analitycy wyszukiwarki Skyscanner, przyjrzeli się w jaki sposób zmieniają się trendy podróżnicze w turystyce na całym świecie, również w Polsce.



Polskie społeczeństwo, choć zazwyczaj przyzwyczajają się do tego, co znane, potrafią poeksperymentować i czynią to regularnie. Tegoroczne zestawienie TOP 12 obnaża przede wszystkim najnowsze a także niezwykle modne kierunki, które mają być na podróżniczym topie w roku 2018. Lista zawiera kilka naprawdę ciekawych niespodzianek, jak na przykład Senegal, lub tak samo egzotyczny Zanzibar, a lubianą przez naszych rodaków Tajlandię w 2018 roku wymienić będzie mógł Laos. Na terenie Polski skierujemy się na Podlasie.






Teraźniejszy rok to też nowe, podróżnicze otworzenie się. Pomimo tego że jeszcze będziemy masowo odwiedzać włoskie, hiszpańskie bądź chorwackie plaże, kosztować znanej w Gruzji gościnności, i jesienią i zimą napawać zmysły tajską egzotyką, to chętnie sięgniemy po innowacje. Dalej lista kierunków, naszykowanych przez analityków Skyscanner, jakie będą kusić polskich turystów w tym roku.



Laos



To niewielkie państwo, które graniczy choćby z Wietnamem jak również Chinami ma dużą szansę na stałe wpisać się na wykaz wybieranych przez polskich turystów państw w Azji Południowo-Wschodniej. Posiadający około 6 mln mieszkańców kraj zachęca wspaniałymi widokami, fauną, florą i gościnnością mieszkańców. Poznawanie Laosu najlepiej zacząć od chętnie wybieranych przez przyjezdnych gości miejsc gdyż wbrew pozorom nie będą one zatłoczone i można tam doświadczyć ten unikalny klimat tego miejsca. Luang Prabang to kraina wodospadów, w których można sie kąpać albo wskakiwać do nich z pomocą liny. Kog Lore Cave na południu państwa to sporo mniej popularne miejsce, z racji na mocno skomplikowany dojazd, lecz wrażenia niezapomniane. Jest w tamtym miejscu spektakularna jaskinia, którą zwiedza się łódką. Laos warto jest przemierzać tak samo jak atrakcje Wietnamu, Tajlandię lub Kambodżę, od listopada do marca. niskim kosztem da dojechać się tam z Tajlandii bądź Wietnamu po prostu autobusem. Laos najlepiej uwzględnić w dłuższej podróży po terenie Azji a także połączyć właśnie z którymś z wcześniej wymienionych państw z obszaru Azji Południowo-Wschodniej.



Islandia



Potocznie nazywana ziemią lodu a także ognia – to m.in. tutaj kręcono “Grę o tron”. Jest to państwo o najlepszym powietrzu w Europie. Obecny tam wulkaniczny widok zapewnia bezgraniczne surowe pustkowie – przyjezdni nierzadko dokładnie w taki sposób rysują sobie księżyc. Pomimo tego, że klimat bywa w tamtym miejscu nieprzyjemny, a niekiedy i ponury to Islandczycy okrzyknięci są jednym z najbardziej szczęśliwych ludzi na naszym kontynencie. Skyscanner zachęca, aby odwiedzić Reyjkjavik – stolicę, w jakiej żyje ponad pół populacji a także skosztować da się regionalnego przysmaku hakarl, a więc nadpsutego mięsa rekinów grenlandzkich. Islandia, prócz, Norwegii będzie perfekcyjnym miejscem, aby obejrzeć zorzę polarną. Jest to kraj lodowców, gejzerów, pięknych fiordów oraz wulkanów, znaleźć można ich w tamtym miejscu ponad 130 w tym piętnaście aktywnych. Bowiem w kraju nie funkcjonuje żadna linia kolejowa, będzie trzeba go przemierzać zwykłymi autobusami czy też pożyczonym na miejscu autem. Islandia jest naprawdę zaskakująca – stanowi ona jedno z nielicznych obszarów, gdzie funkcjonują ogrzewane chodniki. Kraj warto zwiedzać od wiosny do wczesnej jesieni. Za bilety lotnicze należy wydać już mniej więcej 270 zł.